Unroll me

Unroll me

Tanıtacağımız oyun; Unroll me. App Store’den ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir strateji oyunu. Yapmanız gereken ağır ağır yuvarlanan topun geçebileceği bir geçit yaratarak, bitiş noktasına varmasını sağlamak. Söylenirken oldukça kolay gözükmekle birlikte pek o kadar da kolay bir oyun değil.

Unroll me

Unroll me

Biraz soğukkanlılık isteyen, modası hiç geçmeyecek, basitliğin gücü kullanılarak hazırlanmış bir oyun Unroll Me. Basit bir oyun. Bütün yaptığınız parmağınızla tahta parçalarının yerlerini değiştirmek. Grafiklerinde hiç bir olağanüstülük yok. Zaten olağanüstü olabilecek bir şey de yok çünkü tahta parçaları söz konusu. Son derece basit bir mantıkla zamana ve hamle sayısına karşı oynuyorsunuz.

Oyunseverlerin çoğunun geçer notunu alan unroll me (günlerdir en çok indirilen ilk on oyun içinde) oldukça önemli bir konuda da problemsiz olmasıyla popüleritesini iyice arttırmış durumda; Pil harcama. Unroll me son derece düşük pil harcaması olan bir uygulama. Bu yüzden insanlar bir şeyleri beklerken vakit geçirmek istediklerinde uygulamayı ” aman şimdi pilim bitecek” diye korkmadan açabiliyorlar ki, bu da akıllı telefon için oldukça önemli bir nimet.

İstatistiklerinde not verenlere göz atınca, uygulamaya tam not verenlerin 3’te 1’i kadar 1 not veren var. Bu yüzden de ortalaması 3,7 gözüküyor. İnanıyorum ki bunun tek sebebi zamanlama koyulması. Eğer zaman koyulmasa ve insanlar bu denli büyük bir strese sokulmasa ortalama çok daha yüksek olurdu. Bunun yanında haftayı aşan süredir ilk 10 içinde bulunması oyunun hak ettiği yeri bulduğunu gösteriyor.

Unroll me‘ye “Beginner” olarak başlıyorsunuz ve teker teker kilitleri açarak gidiyorsunuz. Oynattığınız tahta sayısı sizin yıldızınızı etkiliyor ama gecikme kabul edilemez bir durum. Olayı yanmaya yani direkt kaybetmeye götürüyor. Üzerinde fazla konuşmaya imkan bırakmayacak kadar basit ama dünya sıralamasını günlerdir meşgul edecek kadar eğlenceli. Nasıl olsa bedava bir oyun. Eğer bu tip oyunlardan hoşlanıyorsanız “Unroll me”yi bilgisayarınıza indirip, bir denemenizi tavsiye ederiz.

download

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: stratejiücretsiz

Filed under: Appstore - UygulamalarBedava UygulamalarOyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!