İşte size sevgililer gününü çılgınlığını destekleyen bir uygulama daha; Tom’s Love Letters.

Açıklamasında şu yazıyor; Sevdiklerinize ( Çok ilginç ; Sevdiğinize demiyor, sevdiklerinize diyor cümlede, hem de “Sevgililer Gününde”. Buradan Tom’un oldukça çapkın olduğunu çıkarabiliriz mükemmel şekilde tasarlanmış “Sevgililer Günü” kartları gönderin.

Talking Tom Angela’ya aşık olur. Onun bir gülümsemesi bile Tom’un kontrolünü kaybetmesine neden olmaktadır. Angela’yı öpmeye ve kucaklamaya çalışır.


Tom’s Love Letters başrollerinde Tom ve onun “femme fatale” kız arkadaşı Angela’nın rol aldığı dijital kartpostallar. Ara sıra görüntülere Talking Ben de karışıyor ama misafir sanatçı olarak.

Uygulamaya girildiği anda, karşınıza Tom ve Angela çıkıyorlar. Tom, ne yapacağını pek bilemez, sıkılgan bir durumda, Angela ise beğenildiğinin ve istenildiğinin farkında, rahat tavırlarda. Gerçi Tom’un hiçbir harekette bulunmaması, Angela’yı ara sıra tedirginliğe düşürmüyor değil ama dönüp Tom’un o ne yapacağını bilmez halini görünce yeniden kendine güveni geliyor.
Tom’s Love Letters
Fonda pembe bir kalp ve bir aşk şarkısı var. Aşağıda bulunan, üzerinde nota olan butondan müzik değiştirilebiliyor. Beğeniye göre yavaş veya hızlı parçalar ama hepsi günün anlam ve önemine uygun olarak aşka dair parçalar. Seçiminiz için 3 adet parça yer alıyor. Müzik istenirse kapatılabiliyor ama her şarkıya bir kere girmeden kapanmaması biraz rahatsız edici. Ses ise kapatılamıyor. Yani ses açıkken uygulamayı uygun olmayan bir yerde kullanmaya çalışmak rahatsızlık yaratabilir.

Ekranın herhangi bir yerine dokunulduğunda Tom, Angela’yı öpüyor. Birkaç sefer dokunulduğunda random olarak da sarılıyor. Öpüşürlerken, ilginç bir ayrıntıya da dikkat ettik. Tom gözlerini kapatarak, son derece romantik bir hal alırken, Angela’nın gözleri faltaşı gibi açık. Fır fır dönüyor. Sanki bu ilişkiye hiç niyetli değilmiş de, 14 Şubat’ta insanlar “Aaaaaaa, sevgilin yok mu” demesin diye başlamış gibi.

Tom’s Love Letters uygulamasında, 9 adet, 3D modelleme ile elde edilmiş kartpostal var. Tom ile Angela öpüşürken, Tom ile Ben iyice sarhoş olmuş, arkalarındaki Angela bağırırken vs. vs. Bu arada kartpostalların arasında, Angela’nın Ben’in kucağında olduğu bir kartpostal da var. Tabi bu, Tom’u derin bir hüzne boğmuş. (Nasıl bir Sevgililer Günü kartpostalıysa) Sanırız ya ben çok eski kafalıyım ya da bu ikisi yeterince kanka değiller ki Ben arkadaşının kız arkadaşına sarkıyor. Tabi bu, kartpostalı tasarlayanın kafa karışıklığı da olabilir. Her durumda berbat.

Tom’s Love Letters uygulamasında, her sahnenin altında istediklerinizi yazabileceğiniz bir de yazı yeri bulunuyor. Yazıyı sığdırma problemi düşünülmüş. Geç ve silme işaretleri sayesinde yazıyı büyütüp küçültebiliyor, bu sayede alana, istediğiniz uzunlukta yazabilme imkanını buluyorsunuz. İşiniz bittikten sonra “tamam” işaretini tıklıyorsunuz, resmi fotoğraf olarak saklayabiliyorsunuz, facebook’da paylaşabiliyorsunuz ya da sevgilinize mail olarak atabiliyorsunuz.
Tom’s Love Letters
Şimdi, gelelim kritik etmeye. Talking serisinde konuşmayan, üstelik bir kız olduğu halde konuşmayan bir karakter Angela. Bu, oldukça ilginç. Buradan başlayıp devam edersek, uygulama bize, Angela’nın “Femme Fatale” olduğu iddia etmekte ama onu neyin “femme fatale” yaptığı konusunda hiçbir ipucu yok. Serinin tamamı için “çok sevimliler” ya da “çok idealler” diyemiyoruz ama en azından “femme fatale” bir kedi için biraz daha bir şeyler eklenebilirdi. En azından bir inci kolye. Durumdan anladığımız kadarıyla ilerde Angela da uygulama olarak gelecek ve para ile satın alınan opsiyonlarla, biz onu “femme fatale” yapacağız. Tabi yersek…

Aslında bu dandik Tom’s Love Letters uygulamasının bu kadar yaygın olarak indirilmesinin sebebi, Rocky 567’nin seyredilme sebebiyle aynı. İyi bir tavuğun suyunun suyunun suyu ile yapılan çorbanın bile müşteri bulabilmesi. Talking Tom Cat uygulamasını indirmiş miydiniz bilmiyoruz ama indirmediyseniz, hala indirebilirsiniz ve tavsiye ederiz. 10 üzerinden 8 numara eğlenceli bir uygulama. Çıktığı andan itibaren, dünyanın en fazla indirilen uygulamaları arasına girmişti. Tabi bu kadar tutunca, hemen türevleri yapıldı. Hatta bizim ekmek ağırlıklı beslendiği için kavruk kalmış olan robotumuz Çelik bile, bu uygulamadaki rollerden birini kapmıştı.

Tabi uygulama bu kadar ilgi çekince, devamı da yapıldı. Talking Tom Cat 2’de Tom’un tipi iyice oturmuş, oldukça sevimli hale gelmişti. O da bedava idi. Sadece ek uyarlamaları satın almak isterseniz alıyordunuz ama temel uygulama, hala parasız kullanılıyordu. Uygulamada, kaydedilen şeyleri saklayabilme, e-mail olarak yollayabilme, facebook’a upload edebilme ve en önemlisi youtube’a gönderilebilme imkanları vardı. Uygulamada, uygulama ile gerçekleştirilen “Top” işler listesinin en üst sıralarında (2. sıradan itibaren) pek çok Türkün işi bulunuyor. Biz “Nuri kızlar gelem mi” adlı videoya da çok güldük. Tabi bu kadar güzel bir uygulamanın, böyle dandik yeni bir versiyonu çıkınca, insanın canı sıkılıyor. Hani sıfırdan çıkmış olsa, insan yine “eh işte bu da kendi çapında bir şey” deyip geçebilir de, bu kadar eğlendikten sonra, yine benzer bir şey beklediği için, hayal kırıklığına uğruyor.

Outfit7 firması tarafından hazırlanmış olan uygulama pek uzun ömürlü olacağa benzemiyor. Bir kez bakılıp, bir iki kişiye gönderilip, sonra da silinebilir nitelikte. 12 yaş evveline hitap ediyor, üstelik yanlış mesajlarla. Ticari mantıkla yaklaşılıp, kızlara yönelik bir tip çıkartılıp, ek uygulamalarla para kazanmak amacı güdülmüş, hepsi o. Bizim sitenin Tom’s Love Letters için oyu 3 (10 üzerinden)

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: outfit7sevgililer günü

Filed under: Oyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!