Microsoft Photosynth

Microsoft Photosynth

Photosynth nedir; En basit haliyle cevaplandırmak istersek Microsoft Photosynth bir panorama uygulaması.

Bir yerlere gittiğimizde, eğer çok beğenmişsek, bu yeri fotoğraflayarak diğer insanlarla da paylaşmak isteriz. Kimimiz bu güzellikleri sevdiğimiz insanlarla paylaşıp, dostlarımızın da bu güzelliği en azından kısmen görmeleri için, kimimiz insanlar oraya gelemeyeceğinden kıskandırmak için, kimimiz ise gezeceklere, gittiğimiz yeri de bir alternatif olarak sunmak için yaparız. Eğer amaçladığınız bunlardan biri ise, bu program tam istediğiniz şey. Microsoft Photosynth ile her şeyin merkezindesiniz. Dünya sizin etrafınızda dönüyor. Bunu kanıtlamanız için mükemmel bir şans.

Şaka bir yana fotoğraf çekerken hepimiz mutlaka “Ay şu da girseydi kadraja keşke” diye düşünmüşüzdür. İşte Microsoft Photosynth bu problemi halletmek için yapılmış bir program. Program sayesinde üstte, altta, yanda, aşağıda kadraja sokmak istediğiniz her şeyi kadraja sokma şansınız var.

App store’ye girip, Photosynt indir komutunu verdikten kısa bir süre sonra program cihazımızda oluyor çünkü hafif bir program. Uygulamayı indirir indirmez size yer bildirimleri ve yeniliklerden
haberdar olmanız konusunda tercihlerinizi soruyor. Bu tercihleri atladıktan sonra önünüze bir sayfa geliyor. Bu sayfa “Photosynth nasıl kullanılır”, bunun bilgisini veriyor. Sayfaya baktığınızda Photosynth kullanımı son derece basit gibi gözüküyor.

1 – Yeni bir panorama başlatmak için ekrana dokunun

2 – Panoramaya imaj eklemek için cihazınızı aşağı, yukarı, sağa sola oynatın

3 “Bip” sesini duyduğunuzda cihazınızı kımıldatmadan tutun ve yeni fotoğrafın eklenmesini bekleyin

4- Photosynth ile çektiğiniz resimleri facebook ya da twitter paylaşın veya e mail olarak atın

Şöyle bir güzelliği var. Örneğin photosynth ile bir panorama çekiyorsunuz ama biraz gereğinden fazla hızlı gittiniz. Cihaz aradaki görsel bağlantının kopmasını algılıyor ve panoramayı tamamlayamayacağı için size uyarı yaparak çekemeyeceğini söylüyor. Siz tekrar panoramanın kopmayacağı bir açıya gelip eksik noktayı tamamladığınızda çekime devam ediyor. Programın kullanımı çok kolay.

Photosynth’in Newsfeed bölümünde dünyanın çeşitli yerlerinden farklı kişilerin paylaşmış oldukları manzaralar bulunuyor. çekilmiş olan manzaralara yorumlar yapabiliyor ya da beğeni ekleyebiliyorsunuz. Photosynth’te fotoğraflarından hoşlandığınız kişileri takip edebilme olanağı da sunuluyor. Yani programın içinde bir fotoğraf sosyal medyası da oluşmuş durumda. Burada hesabın sahibinin kimleri takip ettiği, kimler tarafından takip edildiği, kimlerin resimden hoşlandığı ya da o kişinin kaç “pano”ya sahip olduğu bilgisi yer alıyor. Bir Microsoft hesabı açarak siz de çektiğiniz resimleri orada da paylaşabiliyorsunuz. Eğer iyi resim çekiyorsanız kısa zamanda ciddi bir fan grubu bile oluşturabilirsiniz. Arama bölümüne girerseniz orada çekilmiş İstanbul fotoğraflarından da bir demet bulabiliyorsunuz.

Hem eğlenceli hem de bedava bir program. Üstelik güzel de. O yüzden “at sepete” diyor ve okurlarımıza Microsoft Photosynth’i tavsiye ediyoruz.

download

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: microsoft photosynthPhotosynth indirphotosynth kullanımıphotosynth nasıl kullanılırphotosynth nedir

Filed under: Bedava UygulamalarEn iyi uygulamalar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!