apple facetime

apple facetime

Hani akıllı telefonunuzda olup her açışınızda baktığınız, ne işe yaradığını bilmediğiniz ama silmeye çalıştığınız halde silemediğiniz uygulamalar var ya, işte onlardan biri FaceTime. FaceTime sistem uygulaması ile akıllı telefonunuz iphone ise, tabletiniz ipad ise ya da Mac kullanıcısı iseniz, görüntülü aramalar yapabilmeniz (üstelik wi-fi ağı üzerinden) mümkün.
apple facetime

apple facetime

FaceTime GSM’de data kullandırır ve alışverişi data üzerinden sağlar. Eğer siz büyük bir internet GSM paketine sahipseniz, 3G üzerinden de FaceTime kullanabilirsiniz.

İsmini Face Time Communication şirketinden alan Apple FaceTime 2010 yılında hayata geçirilmiştir. Iphone 4, Iphone 4S, ve üzerindeki modellerle yeni nesil ipad ve Apple ipod Touch (4.nesil) FaceTime’ı kullanabilmektedir.

Yüzde yüz orada olamasanız bile yüz yüze olabilme olanağı veriyor Facetime. Iphone ya da ipad’inizi yatay veya düşey kullanabiliyorsunuz. FaceTime’ı kullanmak ise son derece basit. Arayacağınız zaman ya da aramanın ortasında FaceTime düğmesine basıyorsunuz ve karşı tarafa davet isteğiniz gidiyor. O kabul ederse konuşmanız başlıyor.

FaceTime’daki konuşmanız sırasında iphone ya da ipad’inizin üzerindeki iki kamerayı da kullanabilirsiniz. Öne kamera sizi, arka kamera ise sizin gördüğünüzü karşınızdakine iletmek üzere hazırlanmıştır.

Umarız kullanmadığınız bir simgeye artık tıklamaya başlamışsınızdır. FaceTime bu konudaki ilk yazımızdı, sırayla hepsini teker teker anlatacağız.

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: facetime

Filed under: Appstore - UygulamalarTanıtımlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!