ipad 3Ipad 3’ün tanıtım tarihi açıklandı. Tabi bunda da o meşhur “gizem” olayı var. Fondaki “dınınınınıııın” müziği eşliğinde gönderilen davetiyede “Görmek ve dokunmak isteyeceğiniz bir şeye sahibiz” diyor. Tabi hiçbir beklentim olmasa, bu davete dair beklentim Giselle Bündchen de olabilirdi ama, Apple haftalardır bir şeyleri “sızdırarak” bana mesaj veriyor.

Yani Apple’dan Ipad 3’ün tanıtılacağı bile söylenmeyen bir davetiye geliyor basına. Aslında bu gizem işi biraz cıvıdı gibi. Herkesin Ipad 3 beklediği tanıtımda başka bir şey mi sunacaksın? Ticari olarak bunu göze alabilecek bir şirketi birkaç “loser” ayakta alkışlar, eğer gerçekten büyük bir yeniliğin tanıtımı yapılmazsa da şirket “yalancı çobana” döner. Tablet piyasasının böylesine civcivli olduğu bir anda böyle bir şeyi yapmak da “yürek” ister.

Bütün işaretleri Ipad 3’ü gösteren bu davetiye, artık işin sonuna geldiğimizi gösteriyor. Sitemizde daha önce de belirttiğimiz gibi 7 Mart’ta. Gerçekçi konuşalım, bunu da Apple’a yakın kaynaklardan değil, internetteki bir çok güvenilir sitenin tahminlerini karşılaştırarak yapmıştık.
ipad 3 ipad 2 karsilastirma
Geri sayım başladı. Ipad 3 hakkında şimdiye kadar yapılan bir çok öngörü ve tahmin gerçeklerle karşılaşmak üzere. Siri yazısında da belirttiğimiz gibi bizim için en öenmli noktalardan biri de Siri. Bakalım Apple 5 büyük beklentiden ( 4 çekirdekli işlemci, retina display, Siri, daha iyi kamera ve LTE uyumu) kaç tanesini karşılayabilecek? Zaten LTE uyumunu eli mahkum geçtik. Gerçi dün gazetelerde benim çok güldüğüm bir beyanat vardı. “Şiş kebap lokum çok güzel, yine gelecek ben” tarzındaki bu beyanat Steve Wozniak’tan geldi; “Dünyanın en iyisi olmaktan bahsediyorsunuz. Gerçekten de demin telefonumdan internete bağlandım. Turkcell 3G, Amerika’daki 4G’den daha hızlı.” 4 çekirdekli işlemcinin olmadığı da, Apple Çok Gizli Araştırmalar Enstitüsü’ne sızarak, hayatı pahasına resim çekip, sonra da bunu bedavaya dağıtan hayırsever bir casus tarafından ortaya çıkarılmıştı. Apple da bunu yalanlamadı. Şimdi hep beraber Ipad 3’ün yüz görümüne çıkmasını bekliyoruz.

Ipad 3 tanıtımının San Francisco’da Yerba Buena Sanat Merkezi olacağı söylentileri var. Bu arada kamu yararına çalışan James Bond’ların Apple’dan kaçırdıkları son bilgi ise Ipad 3’ün beklendiği gibi Ipad 2’den accık daha tombul, accık daha balık eti kıvamında olacağı. Resimde de dijital kumpasla yapılan ölçümde Ipad 2 ve Ipad 3 görülüyor. Bu arada copy paste yapan bütün siteleri de kutlarız ve belirtmek isteriz ki, 1 cm = 10 mm’dir. Alıp kopyaladığınız şeye accık dikkat etmezseniz, Ipad 3’ün kalınlığını 9,5 santim falan verirsiniz.

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: ipadipad 3ipad 3 release dateipad 3 rumorsipad3i

Filed under: Haberler

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!