iMuscle 2

iMuscle 2

iMuscle 2, egzersiz yapanlar ya da yapmaya başlayacaklar için son derece yararlı ve kullanışlı bir iphone – ipad uygulaması. Animatörler, ressamlar ya da tıp öğrencileri için başvuru kaynağı, antrenörler ve fizik tedavi uzmanları için, ne yaptıklarını anlatmalarına yarayan mükemmel bir tanımlayıcı (Bu işlev için ipad’deki bir iMuscle 2 uygulaması daha göz doldurucu olacaktır).

iMuscle 2

iMuscle 2

iMuscle 2’nin öncelikli görevi, egzersiz koçluğu. Yani hangi kası hangi hareketin çalıştırdığına dair bilgi vermek ve buna uygun programlar önermek. Vücudunuzda çalıştırmak istediğiniz yerler var ve buralardaki kasları hangi hareketler çalıştırır, onu mu öğrenmek istiyorsunuz? Öğrendiklerinize uygun egzersiz önerileri almak, setler düzenlemek mi istiyorsunuz? iMuscle 2 bunların hepsini eksiksiz gerçekleştiren mükemmel bir uygulama.

iMuscle 2’nin tam adı iMuscle 2 3D 4 Medical olarak geçiyor. Yani içindeki bilgilerin tamamı, tıp literatürü ile uyumlu. Uygulamayı hayata getiren grubun tıp, daha doğrusu anatomi konusunda, başka uygulamaları da bulunuyor.

iMuscle 2 kasların rahatça tanımlanması için bir değil, tam üç katman kas haritasını vererek, sizin tam olarak hangi kasları çalıştırmak istediğinizi soruyor. “Şu hareket oradaki yağları eritir” tipindeki kulaktan dolma, yalan yanlış bilgilerle antrenmana başlayıp, bir türlü istediğiniz sonuca ulaşamamanızın sebebi de, aslında orada bir değil, iki ya da daha fazla kas grubunun bulunması. Hareket, o kas gruplarından sadece birini çalıştırıyorsa, yeterli sonucu alamamanız gayet normal. iMuscle 2, 3 boyutlu ve kolay kullanılabilen modeli sayesinde sizin çalıştırmak istediğiniz kasların bulunduğu bölgedeki her katmanı gösteriyor. Siz de buna göre bir egzersiz programı hazırlayabiliyorsunuz.

iMuscle 2

iMuscle 2

iMuscle 2’nin, anatomi çalışmak isteyen tıp öğrencilerinin işine çok yarayacak bir bölümü de var. Bu bölümde, alfabetik olarak listesi verilmiş olan kaslardan herhangi birini seçtiğinizde, iMuscle 2, model üzerinde o kasın yerini gösteriyor. Modeli yaklaştırıp uzaklaştırma ve döndürme gibi işlemler kolayca yapılabiliyor

Siz katmanlardan birindeki kas grubunu seçtikten sonra iMuscle’nin bir diğer bölümüne geçerek bu bölgelerdeki kasları hangi hareketlerin çalıştırdığını öğreniyorsunuz. Aletli ve aletsiz bir çok çalıştırma yöntemi veriliyor. Ayrıca egzersizler, kullanmak istediğiniz alete göre sınıflandırılabiliyor. O kadar çok egzersiz çeşidi veriliyor ki (650 egzersiz), içlerinden muhakkak bir kaç tanesi sizin için ideal hareket sınıfına girecektir.

iMuscle 2‘de “Egzersiz” bölümünde, bu sefer tersten gidiliyor ve çalıştırılmak istenen kasın hangi egzersize ihtiyacı olduğu değil, verilen egzersizin öncelikli çalıştırdığı kas grubu ve ikincil olarak çalıştırdığı kas gruplarının bilgisini veriliyor.

Egzersizlerden kendinize bir program belirleyerek buna bir ad verip, grup olarak saklayabiliyorsunuz. Bunun yanında bazı egzersizleri favori olarak da belirleyebiliyorsunuz. iMuscle 2 Egzersiz bölümündeki bir başka uygulama ise egzersiz yaratma. Bu bölümde, kendiniz bir egzersiz geliştirip, bunun videosunu ya da resmini iMuscle 2’nize ekleyebiliyorsunuz. Egzersizin tipini ( esneklik, zayıflama, güçlendirme vs), adını, nasıl yapılacağını, hedeflediği bölgeyi ve egzersizi yapmak için gerekli ekipmanları ekleyerek yeni egzersizi tanımlıyorsunuz.

Egzersiz setlerine gelince; Hazır olarak birçok set veriliyor. Bunların hangi bölgeleri çalıştırdığını ve ne için olduklarını (başlangıç, kilo verme, güçlenme, esneklik, vücut şekli kazanma vs) görebiliyorsunuz. Uygulama size 50’den fazla antrenman seti arasından seçim şansı veriyor. Öncelikle başlangıç programlarını uygulamanızı öneriyor. iMuscle 2’de haftada üç gün uygulayacağınız bir başlangıç programı ve 1., 2., 3. günler hangi setleri yapacağınız veriliyor. Sonra ihtiyacınız olduğuna inandığınız programa başlıyorsunuz.

iMuscle 2

iMuscle 2

iMuscle 2 ile kendinize seçtiğiniz çalışma programlarını ayrı bir bölüme alabiliyorsunuz. Bütün egzersiz setlerine eklemeler ya da çıkartmalar yapabiliyor, kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Bu bölümde de seçebileceğiniz favori setler için özel bir bölüm var.

iMuscle 2 uygulamasının gelişim ve istatistikler (Progress & Stats ) bölümünde ise gelişiminiz ve istatistikleriniz yer alıyor. iMuscle 2’de vücut izleme bölümünde kilo ve ölçülerinizi yazarak gelişiminizi net olarak gözlemleyebiliyorsunuz. Kas/yağ oranlarınız ve gelişiminiz burada diyagramlanıyor.

iMuscle 2‘nin uygulama ayarlarında ise kaç set ve kaç tekrar yaptığınızı, hangi ağırlık çeşitlerini ve hangi kiloları tercih ettiğinizi yazıyorsunuz. Kalori hesabınız yapılırken bu kıstaslar da dikkate alınıyor.

Sonuçlarınızı gün be gün ya da istediğiniz aralıklarda mail, twitter ve facebook’ta paylaşabiliyorsunuz. Uygulamanın güzel taraflarından biri de istenilen sayıda kullanıcı eklenilebilmesi.

Yazdığımız özelliklerden de anladığınız gibi ne ufak ne de sıradan bir uygulama iMuscle 2. Apple Store’de “Haftanın en iyi uygulaması” ve yine Apple Store’da “En İyi Sağlık ve Egzersiz Uygulaması”, “Kilo Vermek İçin En İyi Uygulama” gibi ödüllere sahip. 3 aydır da, tarafımızca test ediliyor;). Gerçi paralı bir uygulama ama kesinlikle parasına değer bir uygulama. iMuscle 2 ipad versiyonu 5,49 TL (ipad 2 ve daha yukarı versiyonlar için) ,iMuscle2 iphone versiyonu ise 3,59 TL (Yanlız iphone 4S modelinde IOS 7 kullananlar problemle karşılaşabiliyormuş). Eğer zayıflamak, vücudunuza şekil vermek, esnekleştirmek, güçlendirmek, zinde tutmak vs istiyorsanız size tavsiyemiz iphone ya da ipad’inize indireceğiniz bir iMuscle 2 olacaktır.
download

download

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: antremanegzersizzayıflama

Filed under: Appstore - UygulamalarEn iyi uygulamalarTanıtımlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!