how to make origami -ipad uygulamaİşte çocuklarla oynarken, onların el becerilerini de geliştirmek isteyenler için müthiş bir ipad uygulama; How to make Origami.

Etrafta hiçbir oyuncak yokken iphone’nizi ya da ipad’inizi çoluk çocuğa kaptırmadan onları oyalamak mı istiyorsunuz? How to make origami tam size göre. Ya yapılışları ezberleyin ya da koyun iphonenizi, ipadinizi önünüze, onlarla birlikte izleyin. Verin kağıtları ellerine, hem onlar bir şeyler yaratmanın zevkini tatsınlar, hem de siz değerli aletinizi onların dikkatinden uzak tutun.

How to make Origami uygulamasının içinde 3boyutlu animasyonlar ile tarif edilen bir çok origami yapımı var. Üstelik bu tarifler, youtube ya da başka sitelerde bulabileceğiniz origami video tarifleri kadar başarılı.
how to make origami
Uygulamanın sitesine girdiğimizde önce origami nedir sorusu cevaplanıyor ve ardından uygulamanın çalışma sistemi açıklanıyor.

Origami kağıt katlama sanatı Japonya’da doğmuştur. Japonya’da popüler olduktan sonra bütün dünyaya yayılmıştır. Geleneksel ya da geleneksel olmayan, yenilikçi tarzdaki origami, dünyada pek çok kişinin ilgisini çekmekte, insanlar bu sanatı öğrenmeye çalışmaktadır. Bu uygulama size, origami’ye başlamada yardımcı olacaktır.

Bir origami parçası yapmayı deneyin. How to Make Origami size yeni başlayanların çok uzun zamanda yapmayı başarabildiği çok bilinen bazı origami figürlerinin nasıl yapılacağını tarif ediyor.

Talimatlar son derece açık ve basit. Bu arada 3 boyutlu katlama tariflemesi de sizin origamileri kolayca yapmanıza yardımcı olacaktır.

Sergei Burlakow tarafından hazırlanmış olan uygulama gerçekten başarılı. Bu arada, daha fazla bilgi sahibi olmak için App Store verilen linklerle boş yere uğraşmayın. Sergei Burlakow’un sitesine yönlendiren link çalışmıyor. How to make origami support yani Nasıl origami yapılır konusundaki yardım linkinde ise “welcome to nginx!” yazıyor ve boş sayfa çıkıyor.

4+ yani hiçbir zararlı içerik içermeyen kategorisinde yer alan bir uygulama. Zararlı örnekleri ortaya çıkarabilmeniz için biraz ustalaşmanız gerekiyor anlaşılan.

Karşınıza önce 7 adet origami örnekleri çıkıyor. Ev, tilki, kalp, çiçek, ördek, piyano ve rüzgar gülü. Örneklerin üzerinde ise daha fazla parça indirmek isteyip istemediğinizi soran bir ok var. İlgilenip daha fazla örneğe sahip olmak isterseniz 35 parça daha origami tarifi indirebiliyorsunuz.

İnen tarifler arasında samuray başlığı, yıldız, ninja yıldızı, yüzük, kuzgun, güvercin, gemi ve kağıt bardak gibi origamiler var. Üstelik bu uygulamada “şunları da indirmek isterseniz 0,99” falan yok. Bütün örnekleri ücretsiz elde edebiliyorsunuz.

Bir cisme başlamak için sayfasına gittiğinizde, üst tarafta, origaminin kaç basamakta elde edileceğini söyleyen bir açıklama var. Başlat tuşuna bastığınız anda adımlar başlıyor. Sağ ve sol tuşları kullanarak, adımlarınızı ileri ya da geri götürebiliyorsunuz. Her adımda altta İngilizce olarak kağıda ne yapmanızın gerektiğini bildiren açıklama, yukarda ise açıklamanın 3 boyutlu olarak tarifi var. Ortadaki düğme ise hareketi anlayamadığınız zaman tekrar ediyor. İngilizce bilmeyenlerin gözünün korkmasına gerek yok, 3 boyutlu animasyon gayet açıklayıcı. Tarifleri okumaya gerek kalmıyor.
how to make origami - ipad uygulama
Origami sanat mı, değil mi? Bu soru binlerce yıldır sorulmakla birlikte ne olarak kabul edilirse edilsin, oldukça popüler olduğu gerçeği değişmiyor. Origami hobi olarak kabul edilse de öyle örnekleriyle karşılaşıyoruz ki, değme sanat yapıtlarındaki derinlik ve zarafetle kolayca yarışır nitelikte.

How to make Origami bu sanat ya da hobiye adım atmak için mükemmel bir uygulama. Aslında bizim çocukluğumuzda, hepimiz, kağıttan bardak, patlangaç, sıçrayan kurbağa ve gemi yapmayı bilirdik ama böylesi bir olanağımız olmadığı için ötesine hiç gidememiştik.

Kullanıcı yorumları da programın tatmin yarattığını gösteriyor. Çocuğunuzla ya da gittiğiniz yerdeki çocuklarla birlikte bir şeyler yaparak iyi ilişkiler kurmak istiyorsanız iphone ya da ipad’inizden eksik etmemeniz gereken bir uygulama

2001 Mobilicos tarafından gerçekleştirilmiş olan ipad uygulama her yönüyle tam, anlatımı kusursuz. How to Make Origami için sitemizin notu 10 üzerinden 10.

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: origamiorigami hobiorigami kagitorigami nedirorigami örnekleriorigami sanatorigami videoorigami yapımı

Filed under: Çocuklar için IpadOyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!