Fruit Ninja“Ipad 3 çıktı, çıkıyor” derken, işin ayarını kaçırıp, neredeyse bütün yazılarımızı ipad 3 konusunda yazmaya başlamıştık ki, aklımıza, günlerdir yazmayı düşündüğümüz ve şu anda en popüler ipad uygulamaları arasında olan Fruit Ninja geldi.

Daha önce iphone’de ve pc’de oynanan, fanları ve hastaları bulunan, en son Ipad’e adapte edilen bir oyun Fruit Ninja. Bunun yanında en çok Ipad’e yakıştığını söyleyebiliriz çünkü oyuna girdiğiniz andan itibaren her şey, “parmağı ekrana yatay sürüş” ilkesiyle devam ediyor. Hani adamı çocuk eden oyunlar vardır ya, işte onlardan biri Fruit Ninja. Meyveleri keseceksin, bombalara dokunmayacaksın. Bir oyunun konsepti bu kadar basit, oynaması bu kadar zevkli olur mu, oluyor işte. En eski arcade oyun mantığı ile teknolojinin en son noktasındaki cihaz buluşmuş ve mükemmel bir karışım oluşturmuşlar.

Angry Birds’ün domuzlara neden düşman olduğunu biliyorsunuz. Yumurtalarını çaldıkları için. Benzer sebepten ninjaların meyve sevmediği gibi bir açıklama var. Yani oyunun mantığı üzerinde fazla durmadan, eğlencesine takılmak en iyisi.

Şu anda “Angry Birds’ten bile daha fazla tutuluyor desek yeridir. Fruit Ninja fanları arasında “ İnternet bağlantın mı var, bulunduğun bilgisayara fruit ninja indir, zamanın mı var, öyleyse fruit ninja oyna ” diye bir aforizma bile gelişmiş. Hatta fruit ninja pc versiyonu için fruit ninja hile sayfaları bile açılmış. Fruit ninja android versiyonu da var. Yani her platformda oynanabiliyor anlayacağınız.
Fruit Ninja ekran2
Fruit Ninja uygulamasını indirdikten sonra yapacağınız tek şey parmağınızı, daha doğrusu parmaklarınızı birer bıçak olarak kullanarak aşağıdan gelen meyveleri kesmek.. 8 parmağınızı kullanabilme şansınız var. Artık oyun stilinize göre. Ben tek parmakla oynamayı tercih edenlerdenim.

Fruit Ninja’da doğradığınız meyveler ise çok çeşitli. En göze batan karpuz olmakla birlikte, armut, kivi, şeftali, elma, çilek, muz, portakal, elma, limon, ananas hatta hindistan cevizi bile doğruyorsunuz.

Ninja Fruit’te en önemli meyve ise nar. Eğer nara rastlarsanız, mümkün olduğu kadar çok darbe atarak parçalamanız lazım. Çünkü her darbe puan demek. Bir seferde ikiden çok meyveyi bir hamlede keserseniz ekstra puan kazanıyorsunuz.

Yanmaya gelince, standart modda 3 meyveyi ıskalama hakkınız var. Üçüncü meyveyi ıskaladığınız anda oyun bitiyor. Tabi o ana kadar bir bombaya kılıç sallamadıysanız. Çünkü kılıcınız bombayı kestiği anda patlatıyor ve oyun sona eriyor. Sol üstte ise skorunuz yer alıyor. Dün akşam Ipad’a kurduğumda 219 yaptım. Tek parmak tekniğiyle.

Her yeni oyundan önce, sensei size bazı önemli bilgiler veriyor;

Mesela; araştırmalara göre elma yemenin kanser riskini azalttığı, bir elmanın oluşabilmesi için 50 yaprağın topladığı enerjiye ihtiyaç duyulduğu, eski kaşiflerin yanlarında su yerine karpuz taşıdıkları, elma çekirdeğinin insan için tehlike yaratacak kadar değil ama yine de biraz zehirli olduğu gibi bilgiler veriliyor. Erik yemenin vücudun demir tutma oranını arttırdığını oradan öğrendim mesela. (Bunu Türk kadınlarının kronik demir eksikliğini bildiğim için yazdım) Öğrendiğim en önemli bilgi ise eğer muzun iç kabuğunu sürerseniz sivrisinek ısırığının sizi kaşındırmadığı. Henüz mevsim dolayısıyla deneyemedim ama muhteşem bir bilgi olarak hazineme yazdım.

Oyunda, elinizdeki kılıçlar ve arkadaki fon ustalaşıp, seviyeniz ilerledikçe, değiştirilebilir hale geliyor. Hayli bağımlılık yaratan bir oyun olması nedeniyle insan Ninja Fruit’i alırken düşünmüyor değil ama, fiyatı çok makul; 0,99 dolar. Bunun yanında isterseniz, bazı seçeneklerin olmadığı ücretsiz versiyonunu da indirip, deneyebilirsiniz.

Ninja Fruit’in multiplayer modunda, ipad ikiye bölünüyor ve ipad’inizin iki tarafında, karşılıklı olarak oynuyorsunuz. Arkadaşınıza atabileceğiniz kazık ise, hiç ummadığı bir anda bomba göndermek. Tabi bu standart modda. Sensei modunda ise bomba yok, bunun yerine 60 sn’lik bir zaman limiti var.
Fruit Ninja ekran
Oyunun yorumlarını incelerken, neredeyse hiçbir negatif eleştiriye rastlamadım. En sevdiğim yorumlardan biri de Tradenation5030’un yapmış olduğu “Nimetle oyun olmaz” yorumu idi.

Ninja Fruit’in en eğlenceli videolarından biri de “Break” tarafından hazırlanmış olan animasyon ve gerçek hayatın birleştirilmiş olduğu kısa video;

Puan vermemiz gerekiyorsa, ninja fruit, kendi içinde çok tutarlı, herhangi bir aksaklığı olmayan, mükemmel bir oyun. Halfbrick Studios tarafından hazırlanan Ninja Fruit için sitemizin puanı 10 üzerinden 10

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: fruit ninja androidfruit ninja hilefruit ninja indirfruit ninja oynafruit ninja pc

Filed under: Oyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!