Flick Soccerİşte indirilip oynandığında, keyifli vakit geçirtecek bir uygulama daha; Flick soccer! HD. Tek kelimeyle topu parmağınızın ucunda oynatacağınız bir uygulama.

Futbol oynayanlar bilirler. İşin en zevkli yanı, kaleye iyi bir şut çekmektir. Flick Soccer da size bunu sağlıyor. Kaleye şöyle sağlam, iyi bir şut çekmeyi.

Flick soccer çok indirilenlerin üst sıralarında gidip geliyor fakat hak ettiği yere henüz gelmiş değil. Uygulamayı indirip kurduğunuzda, karşınıza çıkan ekranın alt kısmında dişli ikonuyla settings yani ayarlar çıkıyor. Orada oyuncu adını yazıp, müzik ve ses ayarlarını yapıyorsunuz. En altta buton ise, daha önceki skorlarınızın yok olmasını sağlayacak reset tuşu. Hani oyuna yeni başlayıp, acemiliğinizi attıktan sonra silmek isteyebilirsiniz diye söylüyoruz.
Flick Soccer - ipad
Konuşma balonunun bulunduğu kısım ise Flick Soccer nasıl oynanır kısmı. Flick aslında fiske vurmak anlamına geliyor ama ipad olunca iş biraz farklılaşıyor. Ekranda parmağı değdirip sürüklemek olarak tanımlayabiliriz. Biraz alan gerektirdiğinden bu uygulama iphone’dan çok ipad oyunları içinde yer alabilir durumda.

Flick soccer’de başladığımızda karşınıza son derece canlı renklerle bezenmiş bir gece maçı manzarası çıkıyor. Ortada top, karşıda kale. Ekrana dokunarak görüntüyü sağa ve sola doğru alabiliyor, parmağınızı yukardan aşağı ve aşağıdan yukarı oynatarak kaleyi hangi açıdan görmek istediğinizi ayarlıyorsunuz.

Flick soccer ‘de, topun hızı, parmağınızı ekranda sürme miktarınızla orantılı olarak artıyor. Oyunun en önemli ayrıntısı ise, topa vurduktan sonra, parmağınızı ekranda yatay ya da diyagonal olarak sürüp, topa falso verebilmeniz. Flick Soccer’da topa aşağı, yukarı ya da yanlara doğru falso verebiliyorsunuz. Tabi bu falsoyu daha baştan, topa vururken de parmağınızı eğimli bir açıyla oynatarak verebilirsiniz. Artık bu noktadan sonrası, sizin tekniğinize kalmış.

Gol atmak gibi bir kaygınız olmasın. Flick Soccer Premiere Lig görüntüsü vermesine rağmen, kaleci berbat. Neredeyse sizin direk olarak üstüne atmadığınız her golü yemeye niyetli. Biraz rahmetli Barış Manço’nun çocuk programı gibi. “10 puan, 10 puan, sana da 10 puan” yapıyor ama gol atmanız sizin puanınızı çok arttırmıyor. Yüksek puan alabilmeniz için kalecinin arkasında sabit ya da hareketli olarak duran hedefi vurmanız gerekiyor. Oyunda uzun mesafeli ve falsolu şutlar daha fazla puan kazandırıyor.
Flick Soccer - full-fat
Flick Soccer ’in farklı bölümleri var. İlk bölüm quickshot. Bu bölümde kaleye değişik noktalardan peş peşe şutlar atıyorsunuz. Arkadaki hedef tahtası ağır ağır hareketleniyor ve zaman zaman açıdan dolayı isabet ettirmenizin oldukça zor noktalara geliyor. 60 saniyede ne kadar çok isabetli şut çekerseniz, o kadar puan kazanıyorsunuz. Mavi kısma isabet ettirdiğinizde sürenize 1, beyaz kısma isabet ettirdiğinizde 2, kırmızıya kısma isabet ettirdiğinizde ise 3 sn ekstra zaman elde ediyorsunuz.

Flick soccer – Endurance bölümü ise uygulamanın adı gibi sabırla ilgili olan kısım. Flick Soccer burada tam bir profesyonel gibi davranmanızı bekliyor. Sinirlerinize hakim olup, topu en doğru zamanda, en doğru açıyla kullanmalısınız. Arkadaki hedef tahtası hareketli durumda. Bir önceki bölümden çok daha hareketli hem de. Birkaç şut sonrasında, hedefin etrafında bir de üzerinde x 2 yazılı bir yuvarlak geliyor. Hem bu üzerinde x 2 yazılı yeşil yuvarlağı, hem de hedefi üst üste binmişken vurmanız durumunda aldığınız puan ikiye katlanıyor. Kahverengi yuvarlağı vurmanız durumunda ise ekstra top geliyor. Flick soccer uygulamasında, seviyeniz ilerledikçe defans artıyor. İşte yapmanız gereken onların aynı düzeye geleceği noktayı tahmin edip, topun hızını ve falsosunu o iki ya da üç hedefi birden vuracak şekilde atmak.

Flick soccer – Challange bölümünde, ustalığınıza göre başlayacağınız seviyeler geliyor karşınıza. Buradaki zorluk defansın kalabalığı ve şutu attığınız açıyla ilişkili.

Flick Soccer -Crossbar ise en garip frikik uygulaması. Bu bölümde gol attıkça değil, seyircilerin yüreğini ağzına getiren o kalenin üst direğine çarpan vuruşları yaptıkça puan alıyorsunuz.
Flick Soccer - ipad oyunlari
Flick soccer ‘de en zevkli bölüm ise en sonuncusu. Çocukluğunda top oynarken cam kırdığı için babasından sopa yiyen her çocuğun fantezisi. Kale cam kaplı ve şut çekiyorsunuz. Kaledeki camlar bir, iki, dört, altı ve en son olarak on parçalı oluyor. En kısa sürede kırdığınızda en yüksek puanı alıyorsunuz.

Her oyundan önce bir ipucu geliyor. Tabi ki İngilizce ama bu yazımızı okuduysanız o ipuçlarının neredeyse tamamını biliyorsunuz demektir. Bence bir deneyip, hoşlanıp hoşlanmayacağınıza karar vermenizde yarar var. Full – fat ’ın diğer uygulamaları gibi paralı değilken (henüz paralı değilken). Ipad oyunları içinde iyi bir yer bulacağına emin olduğumuz Flick Soccer için sitemizin puanı 10 üzerinden 7.

Ilginizi Çekebilir :

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: ipad oyunları

Filed under: Oyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!