Flappy Bird'ün mirasyedileri Fly Birdie, Ironpants ve Flappy Bee

Flappy Bird’ün mirasyedileri Fly Birdie, Ironpants ve Flappy Bee

Koyunun bulunmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi denirmiş. Flappy Bird yayından kalktı ya, anında “çakma” uygulamalar ortaya çıktı. “Öz Flappy Bird”, “Has Flappy Bird”, “Yeşil Flappy Bird”. Programlama dilini bilenle grafik hazırlamasını bilen bilmeyen bir araya gelip ,Flappy Bird benzeri uygulamalar çıkarmış. Peki başarılı oldular mı? Evet arkadaş. İşte şu anda dünya sıralamasında ücretsiz uygulama kategorisinde 1, 2 ve 3 numara bu uygulamalar. İlkinin adı “Fly Birdie” ikincisinin adı “ironpants“, üçüncüsü ise Flappy Bee.

fly birdie

fly birdie

Fly Birdie Flappy Bird‘ün neredeyse aynısı. Adı bile aparılmış; Fly Birdie – Flappy Bird Flayer. Ama bu Fly Birdie şehirde değil, palmiyeler malmiyeler arasında uçuyor. Açıkçası Flappy Bird’e göre çok daha kolay. Yeni indiren çakalların “Yaaa, anlmadm, nsi zr bu oyunun, ssss, salklr oynymamslar, afghhgfhgh :)))” demesi için yapılmış, daha “layt” bir oyun.fly birdie

fly birdie

Teorik olarak size 3 can veriyor ama borulara biraz bile yakınsanız biraz şaibeli “şlak” sesleriyle bu canları sizden alıyor. Gerçi boruların arasındaki açıklıklar o kadar fazla ki, Fly Birdie hemen her ihtimalde oralardan geçiyor. Buna rağmen yanmayı becerdiyseniz ve yanlışlıkla devam (continue) kısmına dokunursanız karşınıza “0.99 ödeyip oyuna 3 canla devam etmek ister misiniz?” gibi bir opsiyon çıkıyor ve şifrenizi soruyor. “Hani siz salaksınız biz de çakal uygulamasıyız, yakalamışken kekleyelim sizi” demenin Apple uygulaması yöntemi. Bunun yanında gerçekçi olursak hırslı, adını skor tabelasında görmek için her şeye razı tiplere de 0.99 çok ağır bir ceza sayılmaz.

Açıkçası bu tavrını kenara koysak da, grafik olarak hiç de iç açıcı renkleri yok. Üstelik Fly Birdie’de bir fluluk söz konusu. Cep telefonu için hazırlanıp ipad’e de uygulanınca böyle oluyor. Skorunuzu maille, facebook hesabınızla ya da twitter hesabınızla paylaşabiliyorsunuz. Bir de müziği var ama rahatsız eden bir müzik değil.

iron pants

iron pants

Ironpants‘a gelince, mikrofonlarla dolu bir şehirde üst üste dizilmiş liman sandıklarının arasından uçarak geçen, tayt giymiş gavur tipi kahraman. Evet, “ironpants”in tam tanımı bu. Bu uygulamanın renkleri daha hoş ve canlı. Grafik hazırlanışı açısından Flappy Bird ile aynı mantık kullanılmış.


ironpants

ironpants

Ironpants para istemiyor ama bu da mirasyedi akrabası Fly Birdie gibi can sıkacak seviyede reklam çıkartıyor. Açıkçası Ironpants, oynanışı açısından Flappy Bird’e daha fazla benzeyen bir oyun. Zorlukları eş desek yalan olmaz. Ironpants’in oynanışı da Flappy Bird kadar sinirlendiriyor.

flappy bee

flappy bee

Üçüncü oyun ise bu ikisinden accık değişik olduğunu iddia eden ama aslında aynı mantıktaki, bir çocuk şarkısı eşliğinde ekran “tap”lamaya yönelik Happy (Flappy) Bee. Happy Bee’de siz bilmem kaç kavanoz balı doldurmak için çeşitli seviyelerde bulunan çiçeklere dokunmalısınız da, bıt bıt da bıt bıt. Bu arada sadece Happy Bee’nin ipad uygulaması yok. Ipad’de oynamak isteyenlerin hevesi kursağında kalacak.
flappy bee

flappy bee

Oyunların çıkış zamanlarını konuşursak ironpants çıkalı 12 , Fly Birdie çıkalı 6, Happy Bee çıkalı 3 gün olmuş. Aralarında en üçkağıtçısı Happy Bee. Çünkü Flappy Bee adıyla aranınca çıkıyor ama inince cep telefonundaki adı Happy Bee. Tanıtım resminde “Best arcade game of the year” falan yazıyor. Tam üçkağıtçı esnaf muhabbeti yani. Fırıldağın haddi hesabı yok. Bence daha fazla uçmadan sıralamasındaki yerinin tadını çıkartsın.

download

download

download

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: çakma oyunlarücretsiz

Filed under: Appstore - UygulamalarBedava UygulamalarÇocuklar için UygulamalarOyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!