Flappy Bird

Flappy Bird

Bu yazımızda Türkiye’de ve dünyada en fazla indirilen bedava oyundan bahsedeceğiz; Flappy Bird. Flappy Bird aslında bir çocuk oyunu. 3 – 6 yaş zeka seviyesi için hazırlanmış, grafikleri berbat, tek hareketle kontrolün gerçekleştirildiği bir çocuk oyunu. Öyle ki, zeka seviyesi yükseldikçe oyundaki başarı kapasitesi düşüyor çünkü beyin böylesine gereksiz bir oyunla vakit kaybetmeyi reddediyor (yazar burada kırılan gururunu onarmaya çalışıyor).

Flappy Bird

Flappy Bird

Güdük kanatları olan, gaga yerine dudakları bulunan ve uçmayı doğru dürüst beceremeyen bir kuş var. Niye bu kadar acayip, problemli bir yerde uçmaya kalkışıyor bu hilkat garibesi kılıklı kuş… Hadi onu yapıyor, oynamaya çalışırken bizi gülünç duruma düşürüp, ağzımıza geleni söyletmek zorunda mı?

Flappy Bird‘deki kuşumuz oldukça tehlikeli bir yerlerde uçmaya çalışıyor ve herhangi bir yere dokunduğu anda ölüyor. Yahu senin kuş kadar canın var, ne giriyorsun böyle tehlikeli işlere. Bizim oyuncu olarak meselemiz de, ona mümkün olduğu kadar çok engel aşırtıp, yapılabilecek en yüksek skoru yaptırmak.

Uzatmaya gerek yok. Zaten uzatılabilecek bir şey de yok. Flappy Bird oynarken yapılacak iş, parmağı ekrana “tap”latmak, hepsi o kadar. Yani öyle zor bir oynanışı falan yok. Fakat buna rağmen, baş belası bir tutku olarak nitelendirilebilecek bu oyun, şu anda tüm dünyanın hastalığı.

Flappy Bird‘ün kısa sürede sona eriyor ermesine de, mesela biz oynarken, hiç küfürsüz sona ermedi. Bu nedenle “Flappy Bird’ü etrafta kimse yokken oynayın. Bu kadar hınç içinizde kalırsa, kanser olursunuz maazallah. Biraz da olsa meraklandınızsa, aşağıda bulunan Flappy Bird hakkındaki kısa videoyu seyretmenizi tavsiye ederiz.
download

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: arcadeplatformücretsiz

Filed under: Appstore - UygulamalarBedava UygulamalarOyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!