Ahmet Ataç

Ahmet Ataç

Önce, baştaki Dt. kısaltmasını (Dentist ya da Türkçe uyarlaması Diş Tabibi) görünce bunun dişle ya da dişçilikle ilgili bir uygulama olduğunu zannettik ama indirince yanıldığımızı anladık. Oportünist pratik Türk zekasının, modern teknoloji ile dansı olarak da nitelendirilebilecek bu uyanıklık, bir uygulama değil, bir siyasinin sitesinin mobil versiyonunun, açık kapı bulunarak iTunes’a kitap kategorisinden çakılması. iTunes böyle Türk tipi Ali Cengiz oyunlarıyla henüz yeterince muhatap olmadığı için önlem almamış durumda ama yakında alacaktır.
Ahmet Ataç

Ahmet Ataç


Peki yapılan kötü bir şey mi? Hayır, kesinlikle değil. Ahmet Ataç ya da onun danışmanlarından biri son derece yaratıcı bir fikirle henüz çok çok az kişinin kendini tanıtabildiği ama pek çok kişinin ulaşabildiği bir medyayı etkin olarak kullanmış. Bir önceki gün de buna benzer bir tanıtım uygulamasını, Küçükçekmece Belediyesi’nin Bilge Çocuk isimli dergisini tanıtmıştık.

Bu tip çalışmalar Türk insanının teknolojiyi üretmese de kullanımı konusunda ortaya çıkardığı özgün yolları göstermesi açısından eşsiz örnekler. Biz de rastladıkça bu tip örnekleri tanıtmaya devam ediyoruz.

Dt. Ahmet Ataç, internet sitesinin mobil versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz bir uygulama. Başkan, Özgeçmiş, Projeler, Basında Başkan, Fotoğraflar, Twitter, Facebook, Videolar, Bize Yazın ve İletişim bölümleri yer alıyor.

Hazırlayan firmanın ismi de hoşumuza gitti bu ama Pacific diye mi, yoksa Pakifik olarak mı okuyacağımızı bilemedik. Uygulamaya gelince, basit fakat etkili bir uygulama. Yerel seçimlerde adayın pratik çözümler üretme ve hayata geçirme konusundaki becerisini göstermesi açısından da iyi bir örnek.

Umarız bu örnekler temel teşkil eder de, geleceğin iletişim ve eğitim teknolojisinde, internet sansürlerimizle değil, internette yarattığımız yenilik ve farklılıklarla dünya gündeminde yer alırız.
download

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: Ahmet Atac

Filed under: ipadiphonemakale

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!