Clumsy Ninja nedir; Clumsy Ninja yeni jenerasyon bir oyuncağa sahip olacağınız fiziksel gerçekçiliği hayli yüksek bir oyun. Geleceğin oyun konseptine örnek olarak gösteriliyor.

Sakar Ninja, hımbıl ninja, acemi ninja yani her türlü “işe yaramaz bir ninja” anlamına geliyor Clumsy Ninja. Siz bu ninjayı eğitecek, tam anlamı ile “adam edeceksiniz”. Oyunun konusu bu.

clumsy ninja

clumsy ninja

Clumsy Ninja bu bakımdan bana biraz Furby’i hatırlattı. Yazıyı okuyanlar içinde hatırlayanlar vardır. Bir zamanlar Furby bebekler vardı. ilk önce anlamsız sesler çıkarıp zaman içinde konuşmayı öğrenirlerdi. O zaman için büyük bir yenilikti ve o da “geleceğin oyuncak konsepti” olarak tanıtılmıştı. Bu iki “oyuncak!” arasında çok uzun bir zaman dilimi var ama gerçekten ikisi de aynı konsepte sahip. Geleceğin interaktif oyuncağı.

Oyun “master”in öğütleri ile başlıyor. İlk söylediği şey ise “ninjanın rüzgardan hızlı ve gölge gibi sessiz olması gerektiği”. Tabi bizim “Clumsy Ninja”mızın bu hale gelebilmesi için daha çok ekmek yemeğe ihtiyacı var. Önce elini, kolunu, bacağını kullanmasını öğretiyorsunuz. ardından hoplamasını, zıplamasını, saklanmasını vs. öğreniyor. Biraz özentiliği var tabi. Clumsy Ninja teoride Japon ama “çak beşliği” yapıyor.

Clumsy Ninja’nın Türkçe olmaması, yabancı dili zayıf olanlar için ciddi bir handikap getiriyor. Bunu özellikle belirtelim. Çünkü ona bazı hareketler yaptıracaksınız ve yabancı diliniz yeterli değilse ne yaptırmanız gerektiğini tam anlayamayabiliyorsunuz. Tabi bu da o düzeyi geçmeniz için gereken hareketi yaptırmanızı önlüyor.

Clumsy Ninja, real time simulation gerçekleştiriyor. Teknolojik olarak gerçekten büyük bir yenilik, ninjanın hareketlerindeki doğallık (dokunulduğu anda hareketlerin tüm vücuda etkisinin hesaplaması ve bu şekilde hızlı render ederek göstermesi) olağanüstü. Tabi ki bu oyunun da, biraz daha eğlenceli hale gelebilmesi için paralı ekleri, kökleri bulunuyor.

Clumsy Ninja iphone oyunu ve öyle de kalacak çünkü anladığımız kadarıyla geliştirilmesindeki mantık da, hızla kan kaybeden iphone’a biraz olsun yeni tatlar vermek, ipad – iphone kullanıcısının aşina olduğu o “hep en yeni teknolojik gelişme” duygusunu yaşatmak. Appstore’un ilk uygulama tanıtım videosu ile hayata getirildi ki önemi yeterince anlaşılabilsin.

Clumsy Ninja

Clumsy Ninja

Clumsy Ninja iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPod 5, iPad 2, 3, Mini, New iPad and iPad Air için kullanılabilir bir oyun. IOS 5 yada daha yukarı bir işletim sistemi ile kullanılabiliyor. Geliştiren şirketin ismi de son yılların deyimiyle “manidar” ; NaturalMotion Games Ltd. Yani “Biz bu fiziksel gerçekçilik işinin suyunu çıkartacağız” diye bas bas bağırıyor. Biz de hadi bakalım diyoruz.

Clumsy Ninja indir komutu verdikten sonraki bir kaç dakika içinde oyundan hoşlanıp hoşlanmadığınızı söyleyebilecek hale gelebiliyorsunuz. Oyun “ya seversin ya da nefret edersin” tarzında. Sevenler onun fiziksel gerçekçiliğine ve tipin sevimliliğine atıflar yaparken sevmeyenler daha ilk bir kaç seviyede ortaya çıkıyor ve yer tutmasın diye telefonlarından siliyorlar. Yani “ben bu oyunu arada sırada oynarım, cihazımda dursun” gibi bir tepki vermiyor insanlar. Benim şahsen ” Clumsy Ninja oyna ve eğlenceli saatler geçir” diyebileceğim çok arkadaşım yok. “Her yaştan” geniş bir kitle tarafından zevkle oynanacak bir oyun değil. Muhakkak bir göz atın, yeni jenerasyon bir oyuna dokunmuş olun ama çok bir şey beklemeyin.

download

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: Clumsy NinjaFurby bebekler

Filed under: Çocuklar için UygulamalarOyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!