Clash of Clans

Clash of Clans

Ücretsiz bir uygulama olan Clash of Clan kolay vazgeçilmeyecek, sağlam oyunlardan biri. Şunu itiraf etmek gerekiyor ki, oyunu sevmeseniz bile yaratıkların sevimliliğine kapılıyorsunuz. Grafikleri çok güzel ve eğlenceli.

Clash of Clans

Clash of Clans

Oynanışı kolay, renkleri hoş, oyun mantığı doğru çalışıyor, kısaca popüler olmak için bütün altyapıya sahip. Üzerine bir de güzel espriler ve sıcak karakterler eklenince kolayca dünya sıralamasına girdi.

Clash of Clans‘ın kuralı çok basit. Diğerlerini yağmalayarak köyünü büyüt, senin klanın en büyük klan olsun, etrafa korku saç vs. Tabi bu arada istersen bir klan topluluğuna giriyorsun ve senin klanın büyük bir klanın kolu haline geliyor. Birlikten kuvvet doğar bu oyunda gerçekçi bir laf çünkü hakikatten ciddi saldırılarla boğuşmak zorunda kalıyorsunuz.

Clash of Clans’ın oyun içi satın almaları da çok güzel bir sisteme oturtulmuş. İstemezseniz hiç bir şeyi almak zorunda değilsiniz. Clash of Clans bedava bir oyun sonuçta. Ama oyun o kadar güzel tasarlanmış ki, hırs yapmamak gerçekten çok zor. Öyle ki oyunu anlatmak ve nasıl bir şey olduğunu tanıtmak için cihazımıza kurduğumuzda fark etmeden oynamaya başladığımızı gördük.

Clash of Clans teorik olarak oynaması kolay bir oyun. Yapıcılarınız ve savaşçılarınız var. Üretimleriniz için iksir ya da altın kullanıyorsunuz. İşinizi hızlandırmak için ise mücevher. Bu arada oyuna başlarken mutlaka kullanacağınız, çok gerekli olan ikinci yapı takımınızı bu mücevherlerle aldığınızı ve içinizin gittiğini de ilave etmeliyim. Şu ipucunu vereyim. Sakın ha sakın hiç bir şeyi hızlandırmaya çalışmayın. Bırakın yavaş yavaş olsunlar. Hiç bir şey sizin mücevher harcamanıza değmez. Onların harcanacağı önemli yerler var çünkü.

Clash of Clans

Clash of Clans

Bu arada, köyünüzü korumak için mücevherle kalkan alabiliyorsunuz. Zaten başlarda bir kez hücuma uğradığınızda otomatik olarak saldırının etkisine göre 12 ya da 16 saat kalkan veriliyor. 3 ana hayati noktanız var Clash of Clans’da. Kaynaklar, savunma ve saldırıda kullanılacak ordu. Bunun yanında bunlara göre daha önemsiz olan kimsenin saldırmamasını sağlayan kalkan.


Clash of Clans’da ilki kaynaklarınız iksir ve altın. Bu yüzden altın madeni ve iksir toplayıcı yapmanız gerekiyor. Toplayıcıları yapmak için ise inşaatçılara ihtiyacınız var ki Clash of Clans’daki en değerli elemanlar onlar desek yalan olmaz. Tabi altın ve iksirinizi bir yerlerde kullanmak için depolamanız lazım. Bu da depo demek. 8. seviyede köy binasını yaptığınız anda ise artık kahramanlara sahip olabiliyorsunuz. Bu da sizin “Kara İksir” ile ilişkiye geçmeniz demek. Kara İksir için ayrı bir sonda ve depolama merkezi gerekli.

Oyun içi satın almalarda, oyunun temel öğesi olan mücevherleri satın alıp, bunu ihtiyaç duyduğunuz altın ya da iksir ile değiştirebiliyorsunuz. Doğal mücevher ise siz etrafı temizlerken çıkıyor ama çok düşük bir miktarda.

Clash of Clans oldukça ciddi stratejiler kurmanız gereken bir oyun. Sadece saldırı değil, savunma konusunda da. Binaların savunmasını hazırlamak ayrı bir ustalık konusu. Kaç yıldızlık hasar aldığınız karşınızdakinin sizden aldığı madde miktarını da etkiliyor. Clash of Clans stratejileri hakkında kelime doğruysa cehennem gibi kitapçık ve strateji yönergesi var. Bunların neredeyse tamamı ilk bölümleri (başlangıç seviyeleri) ücretsiz ilerleyen seviyeler için strateji önerileri ücretli olan kitaplar.

Clash of Clans’da alışverişlerinizi sol altta çıkan dükkandan yapabiliyorsunuz. Top, duvar, bomba, okçu kulesi, havan, yaylı tuzak, hava savunması, sihirbaz kulesi, hava bombası, dev bomba, gizli Tesla, güdümlü hava mayını, x-topu ve cehennem kulesi gibi seviyeler ilerledikçe daha da alengirli hale gelen savunma araçları var Clash of Clans’da.

Clash of Clans‘da saldırılarınız için askerlerinizi kullanıyorsunuz. Kışlalarınızın seviyesine göre değişik yetenekteki askerleri yetiştirebiliyor, laboratuarınız sayesinde onları geliştirebiliyor, ordu kampınızın büyüklüğü ile ordunuzun büyüklüğünü belirliyorsunuz. Genelde saldırı ile ilgili materyallerinizi iksir, savunma ile ilgili materyallerinizi altın ile alıyorsunuz.

Oldukça eğlenceli olan bu oyunda, videomuzda izleyeceğiniz gibi biz de ilerlemeye başladık. Eğer yurdumuzda da yeterince ilgi görürse 6 seviye köy kulübesinden sonra tecrübelerimizi yazmaya başlarız. iphone-ipad.gen.tr olarak bu tarz oyunların tutkunlarına Clash of Clans’ı hararetle tavsiye ederiz.

download

Ilginizi Çekebilir :

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: online oyunstrateji

Filed under: Bedava UygulamalarOyunlar

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!