16 GB depolama alanı

16 GB depolama alanı

500 GB, 1 TB diye aldığınız hard diskler, bilgisayarınıza takıldıkları anda 465 GB, 931 GB gibi rakamlar verip, insanı çileden çıkarırlar. Sistem gereklilikleri vs sebebi ile sizin aldığınız GB’ler kırpılır da kırpılır. Yaklaşık yüzde 7 civarında bir eksilme olur. Cep telefonlarında da bu böyledir. Ufak bir fakla! Bu düşme miktarı, her cep telefonunda, farklı yüzdelerle olur. Kendi cep telefonunuzda gerçekten kullanabileceğiniz kaç GB olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman aşağıda verdiğimiz listeye bakmanızı öneririz.

16 GB depolama alanı

16 GB depolama alanı

Bu sinirleri bozacak rakamlar bize aldığımız 16 GB’nin aslında ne kadar olduğunu gösteriyor.

Tıpkı bir kilo kıyma yaptırmak için aldığımız etin kemik ve sinirleri ayrıldıktan sonra 650 gram olarak önümüze gelmesi gibi. Kasapta hiç olmazsa prosesi bildiğimiz, önümüzde yapıldığı için hazırlıklıyız. Bunda neler olduğunu da bilmediğimiz için, insanın biraz içi yanıyor. Bir de kasap cep telefonu üreticilerine göre çok daha namuslu. “Abi sana 1 kilo lazımsa 1400 gr falan al, yetmez sana o kıyma” diye uyarıyor. Ya hesabını biliyor ya da hesabını düzeltiyorsun. Burada uyaran falan da yok. Brüt maaşı net gibi söyleyip insanın içine oturtan bir anlayış.

Yine de baktığımızda, iPhone üstünlüğünü net olarak görüyoruz. “Pahalıysa vardır hikmeti, ucuzsa vardır illeti” atasözümüze uygun olarak iPhone, bugüne kadar üzerinde az düşündüğümüz bir üçkağıt konusunda bile, kalitesini tüm diğer telefonlara karşı kanıtlamış durumda.

Ilginizi Çekebilir :

Uncategorized

Lütfen Paylaşın!

Tagged with: iphone

Filed under: iphonemakale

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!